Interiéry - podlahy

Naše firma se specializuje na dodávku a pokládku masivních dubových podlah. Důvodem je nedostižná krása dubové palubky, tvrdost zhotovené podlahy, stabilnost, jednoduchá údržba a v neposlední řadě cena. Snažíme se zákazníkům dodávat dřevo ze severní Evropy, které má hezčí kresbu, než rychleji rostoucí stromy na jihu. Podlahová prkna jsou dodávána po celém obvodu v perodrážkovém provedení, spojení mezi prky může být natupo, nebo V drážkou.

Zákazníkům doporučujeme dubové podlahy ošetřit olejem, kdy se maximálně zvýrazní kresba dřeva. Ze zkušeností víme, že takto ošetřená podlaha je velmi snadno lokálně opravitelná v případě poškození, dřevo dýchá a pracuje podle okolní vlhkosti a svým vzhledem napodobuje letité dubové zámecké podlahy. Dokonce i zákazníci používající podlahové vytápění jsou mile překvapeni vlastnostmi dubové podlahy, kdy nedochází k praskání prken, kroucení nebo zvednutí podlahy.

Podmínkou je samozřejmě přísná technologická kázeň při pokládce podlahy a dlouholeté zkušenosti při řešení obdobných zakázek. Moderní trend v povrchové úpravě dubových podlah je uměle postaršit dřevo. Proto máme připraveno pro zákazníky několik variant s umělým postaršením dřeva. Jedná se o kartáčovaný povrch, kde vyniknou jednotlivé letorosty, nebo o uměle poškozené podlahovky, kdy povrch vypadá jako ve vysoce zatěžovaném prostředí po 150 letech (drobné praskliny, vrypy, zvýrazněné suky atd.). Žádanou povrchovou úpravou je rovněž postaršení dřeva amoniakem a čpavkem. K dubovým podlahovkám dodáváme kompletní sortiment masivních i dýhovaných lišt, olejů, laků, roštů a všech podlahářských pomůcek pro kvalitní zpracování podlah.